W dniu dzisiejszym uczniowie z klas O, I, II, III, IV oraz przedszkolaczki uczestniczyły w warsztatach "Polska - moja Ojczyzna" przygotowane przez firmę LUPUS. Wszyscy chętni i mający trochę odwagi: i mali, i ci więksi, mogli zabłysnąć wiadomościami dotyczącymi naszej ojczyzny. Mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat flagi, godła, hymnu, stolicy i dawnych stolic, krajobrazów Polski, zwierząt będących pod ochroną i roślin, zabytków. Na koniec zbiorowo wyrecytowaliśmy wiersz "Kto ty jesteś?" Wł. Bełzy. Trzeba przyznać, że wiedzę nasze dzieci mają i dlatego też z przyjemnością prowadzący wręczyli uczestnikom warsztatów pamiątkowe dyplomy. Po warsztatach dzieci uczestniczyły w sesji fotograficznej. Każde miało zrobione zdjęcie na tle murów jako mały powstaniec warszawski.
Polska - moja Ojczyzna
Wycieczka do Łodzi
11 października najmłodsi uczniowie z naszej szkoły - klasy 0, I, II, III - pod opieką swoich wychowawczyń udali się na wycieczkę do Łodzi do Teatru Lalek Arlekin. Na początku uczestniczyli w warsztatach plastycznych, gdzie pod opieką animatora wykonywali lalki z sizalu. Praca naszym małym twórcom szła bardzo dobrze. Jeżeli komuś coś nie wychodziło to mógł liczyć na pomoc starszych kolegów oraz swoich pań. Kolorowe laleczki stworzone podczas warsztatów sizalowych dzieci zabrały ze sobą do domu. Następnie maluchy obejrzały spektakl "Piękna i Bestia". Grany jest on w niezwykle rzadkiej technice marionetkowej, której trudność polega na animowaniu lalek zawieszonych na dwumetrowych niciach. Łódzki Arlekin to prawdopodobnie jedyny teatr w Polsce, który regularnie wykorzystuje ten wymagający niebywałej precyzji sposób animacji.
"Piękna i Bestia" to sztuka pouczająca. Chwali cnoty trwalsze niż uroda, elegancja i bezduszny rozum, a kładzie akcent na dobroć i miłość - uczucia coraz rzadziej akcentowane w dzisiejszym zabieganym świecie.Dzieciaki były urzeczone scenografią, muzyką i grą pięciu aktorów - lalkarzy. Pełni wrażeń powrócili do domów.
Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Ewa Filipek, Elżbieta Rosa, Anna Sędkowska, Małgorzata Kmieciak i Aneta Kłąb.
Dzień Chłopaka
"Sukcesów w życiu, szczęścia w miłości,
Dużo uśmiechów i wiele radości,
Spełnienia marzeń i moc słodyczy,
na Dzień Chłopaka dziewczyna życzy."Dzień Chłopaka w naszej szkole to ważne święto oczekiwane zwłaszcza przez chłopców... Dziewczynki przygotowały na tę okoliczność wiele niespodzianek dla swoich klasowych kolegów. A pomysłów naszym małym i wiekszym niewiastom nie brakowało. Bylo wesoło, miło i sympatycznie.
Serdeczne podziękowania dla sponsorów
W tym miejscu pragniemy najserdeczniej podziękować za wsparcie finansowe lub rzeczowe tym wszystkim, którzy nie odmówili pomocy przy organizacji Jubileuszu 80 - lecia Szkoły Podstawowej w Słupi. Dzięki Państwa hojności zdołamy jeszcze zakupić pomoce naukowe, które wzbogacą naszą bazę dydaktyczną. DZIĘKUJEMY!
Ks. Stefan Sut
Agnieszka Mikina
Agnieszka i Krzysztof Gamoń
Agnieszka Lisik
Bank Spółdzielczy Ziemi Łowickiej Oddział w Słupi
Emilia Ryniecka
„Euro – Bus” M.Kłąb i Synowie Sp.Jawna
Ewelina Stefaniak
„Fundacja Młodzi Ludziom” Katarzyna Łuczyńska
Henryk Kamieniarz
Jarosław Sobieszek
Koło Gospodyń Wiejskich w Słupi
CPD Koluszki - Leszek Skibiński, Mariusz Mozga
LORENZ SNACK-WORLD LOGISTICS Sp.zo.o. Dorota Perońska
Małgorzata i Arkadiusz Bachura
Maria i Mirosław Rosińscy
Mirosław Matulski
Ochotnicza Straż Pożarna w Słupi
Poseł na Sejm Dorota Rutkowska
Justyna Zdun
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Skierniewicach
Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Słupi
Radni Gminy Słupia
,,U Chmurki’’ Agnieszka i Jan Chmurscy
Urszula i Jarosław Paradowscy
D Z I Ę K U J E M Y!
80 - lecie Szkoły Podstawowej w Słupi
Uff! Jubileusz 80 – lecia naszej szkoły poza nami. Wielkie to było wydarzenie dla naszej całej społeczności szkolnej. W jego organizację zaangażowali się wszyscy: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pozostali pracownicy, absolwenci, by święto dostojnej Jubilatki wypadło okazale. Pracy było dla każdego chętnego. I opłaciło się. Pięknie wszystko wypadło. Niedopisała tylko pogoda i goście.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Mikołaja. Następnie zaproszeni goście: Starosta Powiatu Skierniewickiego pan Mirosław Belina, Ks. Stefan Sut, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Skierniewicach pani Irena Lesiak, Wójt Gminy Słupia pan Mirosław Matulski i Przewodniczący Rady Gminy pan Marek Pięcek wraz z radnymi, Sekretarz Gminy pani Małgorzta Bachura, skarbnik Gminy Słupia pani Agnieszka Mikina, pani Ewelina Stefaniak dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Skierniewicach pani Barbara Gogol, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej pani Barbara Wieteska wraz z pracownikami, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli pani Małgorzata Wrzodak, pani Marzenna Piwowar –Zrazek - regionalny koordynator do spraw promocji zdrowia, dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły pani Wioletta Miksa, pani Elżbieta Szpecińska –Meguedad prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Zagórze i okolic, Komendant Miejski Policji w Skierniewicach pan Tomasz Jarzyna, Dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji KMP w Skierniewicach pan Hubert Sobieszek, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupi pan Krzysztof Rymarczyk, sołtysi ze wsi Słupia, byli dyrektorzy naszej szkoły: pan Czesław Piejak, pan Wiesław Koszlin i pan Jarosław Truszczyński, byli nauczyciele i pracownicy szkoły, pan doktor - Leszek Korzon, pani Bożenna Szychowska wraz z pracownikami Banku Spółdzielczego Ziemi Łowickiej Oddział w Słupi, przedstawiciele Banku PKO BP Oddział w Brzezinach, pan Jarosław Sobieszek – radny powiatu Skierniewickiego oraz rodzice byłych i obecnych uczniów udali się do szkoły, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości.
Część oficjalną po serdecznym powitaniu gości, rozpoczęła Lenka Marat okolicznościową piosenką do melodii z filmu „Noce i dnie”. Iza Supera – uczennica III klasy gimnazjum i Przemek Fontański – nasz absolwent poprowadzili dalszą część programu. Złożył się na nią pięknie odtańczony polonez przez uczniów klasy IV i w wielkim skrócie przedstawiona historia naszej szkoły. Szkoła to nie tylko mury, to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Nie sposób wymienić wszystkich osób, nie sposób wyliczyć także tego, co zrobili dla naszej szkoły, jaką drogę przeszli, aby przenieść ją w nowy, lepszy wymiar. Nazwiska wielu z nich widnieją w materiałach i dokumentach zgromadzonych w archiwum. Długa jest lista tych, którzy na trwałe wpisali się na kartach historii naszej szkoły, którzy ją tworzyli, rozwijali i wspierali. Wspomnieć należy pana Wiesława Koszlina, który był całym sercem oddany szkole i słupieckiemu społeczeństwu, jego entuzjazm i energia potrafiła zmobilizować innych do realizacji nawet najtrudniejszych przedsięwzięć. Był jednym z inicjatorów budowy sali gimnastycznej, koordynował prace przy jej budowie oraz dzięki jego staraniom mieliśmy jako pierwsi w powiecie pracownię komputerową. Obecna pani dyrektor Aneta Klimczyk poprosiła na scenę zaproszonych dawnych dyrektorów, nauczycieli, pracowników którym bardzo serdecznie podziękowała za wieloletnią pracę i zaangażowanie. Należy też wspomnieć iż w ostatnich latach dzięki staraniom pani dyrektor i Urzędu Gminy w Słupi nasza szkoła przeszła poważny lifting: docieplono ją, wymieniono okna, poszycie dachowe, wyremontowano łazienki, najmłodsi otrzymali piękny plac zabaw, szkole przybyły nowoczesne pomoce. W ten sposób dostojna Jubilatka wypiękniała i odmłodniała i nie wygląda na swoje lata.
Po części oficjalnej zaprezentowali się nasi uczniowie i absolwenci. Swoim mocnym głosem Karolina Krychniak zaśpiewała piosenkę „Miłość w Zakopanem”, a pięknie ubrane cyganeczki z gimnazjum przedstawiły do niej układ taneczny. Swój kunszt aktorski zaprezentował Kuba Kostrzewa i Paweł Popowski jako Wandzia – chłopaki - rewelacyjny kabaret. Potem przedszkolaczki - mali mistrzowie rock and rolla pokazali jak leciutko można go zatańczyć do utworu „Lets twist again”, a starsze koleżanki i koledzy jak można bawić się do hitu tegorocznego lata „Despacito”. Nasze absolwentki Angelika Królikowska i Gabrysia Truszyńska wzruszająco zaśpiewały „Ale to już było”. Na koniec dziewczynki z klas młodszych cudownie zatańczyły układ do piosenki „Halleluja”. W jej finale do nieba poleciały jubileuszowe balony. Gromkie oklaski stanowiły podziękowanie młodym artystom za ich występy.
Następnie głos zabrała pani dyrektor, która kończąc swoją wypowiedź podkreśliła, że w naszej szkole najważniejszy zawsze był uczeń, duszą szkoły – nauczyciel, wsparciem – rodzice, a dumą – wspólne osiągnięcia i nasi absolwenci.
Potem głos zabrali nasi dostojni goście, którzy z uznaniem wypowiadali się o szkole. W swoich wypowiedziach zaznaczyli, że 80-letnia historia szkoły to powód do dumy, a Jubileusz to okazja do wyrażenia słów uznania wszystkim, którzy byli zaangażowani na przestrzeni lat w proces kształcenia młodzieży w tej szkole. Po kolei płynęły serdeczne życzenia dla społeczności szkolnej - samych sukcesów w następnych latach działalności. Chwilę wzruszenia przeżyliśmy podczas wystąpienia absolwenta szkoły pana Józefa Królikowskiego – dobrego przyjaciela naszej szkoły, który wspominał ciężkie powojenne czasy.
Szkoła wypuściła w świat wiele pokoleń uczniów i absolwentów. Uczyło w niej wielu nauczycieli, którzy przekazywali wiedzę i umiejętności, rozwijali zainteresowania, wychowywali uczniów na uczciwych obywateli, pomagali w wyborze przyszłej drogi życiowej.Uwieńczeniem sobotniego popołudnia było zwiedzanie naszej szkoły i wpis do księgi pamiątkowej. Absolwenci i zaproszeni goście przechadzając się po szkolnych korytarzach oglądali tablice pamiątkowe, wystawę prac dzieci, kroniki szkolne, fotografie, dekoracje oraz wyposażenie w klasach. Wielu wzruszeń dostarczyły wszystkim uczestnikom Jubileuszu spotkania nauczycieli z absolwentami oraz koleżanek i kolegów z dawnych klas.
Kroniki klasowe i dawne zdjęcia przywołały wspomnienia zdarzeń, które bezpowrotnie minęły, ale kojarzą się z tym co najlepsze, z młodością.
Nasi rodzice przygotowali poczęstunek. Kochani, to co znajdowało się na stołach przeszło jakiekolwiek oczekiwania. Wszystko tak apetycznie wyglądało, a jak pięknie było przystrojone – mistrzostwo świata. Dodatkowe atrakcje to pyszna grochówka, grill. Rodzice przygotowali dla dzieci też inne atrakcje: dmuchańce /Magda Zbyszewska „Sala Zabaw” Skierniewice/, animacje dla dzieci /Pogotowie Artystyczne z Łowicza – Joanna Gałka-Walczykiewicz/, Dziecięce Wariacje /Milena Wysocka/, przejazdy kucykiem /Ranczo u Kowboja – Skierniewice/. Ciekawe atrakcje dla dzieci przygotowała również Komenda Policji w Skierniewicach. DZIĘKUJEMY!
Szkolne jubileusze kryją w sobie wielką siłę. Jest nią przywiązanie do szkoły, koleżanek, kolegów i nauczycieli. To jednocześnie znakomita okazja do "spotkań po latach"; okazja do refleksji i wspomnień; powrotu do atmosfery "dziecięcych, szkolnych lat".Taki chlubny Jubileusz to niezwykłe przeżycie i bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich absolwentów, ale również dla obecnych uczniów oraz osób związanych z naszą szkołą, wszystkich uczestników tego święta. Nie był to tylko sentymentalny powrót do przeszłości, ale znakomita okazja do pokazania tym, którzy uczą się w niej aktualnie, że szkoła to niezwykle ważny element w życiu każdego człowieka. To ci najmłodsi muszą zrozumieć, że aktualnie to oni tworzą historię swojej szkoły; muszą czuć, że są z nią złączeni, za nią odpowiedzialni, zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości jako jej absolwenci.
Każdy uczestnik naszego dzisiejszego spotkania otrzymał okolicznościowy znaczek.
Część zdjęć zamieśiliśmy za zgodą pani Beaty Pierzchały /dziennikarz egłosu/
Rozpoczęcie roku szkolnego. Ślubowanie I klasy
„Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Nie tak łatwo jest nam pożegnać morza szum, ptaków śpiew, plaże tonące w słońcu, błękit nieba, górskie ścieżki wśród zielonych lasów, szalone przygody, wakacyjnych przyjaciół.
Ach! Dlaczego to tak szybko minęło?”
Wakacje minęły jak zwykle zbyt szybko, ale nasi uczniowie zdążyli za sobą zatęsknić! Z kim bowiem najlepiej porozmawiać o wakacyjnych przygodach, jak nie z kolegą ze szkolnej ławki?
Wypoczęci, z uśmiechami na twarzach i w odświętnych strojach spotkaliśmy się 4 września, aby powitać rok szkolny 2017/2018.
Tradycyjnie uroczystości w szkole poprzedziła Msza Święta w kościele pw. Św Mikołaja z udziałem dzieci, rodziców i nauczycieli, odprawiona przez Księdza Proboszcza. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością władze gminne - Pan Mirosław Matulski i Pan Marek Pięcek oraz Pani Agata Truszyńska – przewodnicząca Rady Rodziców.
Oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 dokonała Pani dyrektor Aneta Klimczyk witając zgromadzonych gości, przedszkolaków - najbardziej tych, którzy przyszli dzisiaj po raz pierwszy, uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły.
Pani dyrektor przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące organizacji roku szkolnego. Rok szkolny 2017/2018 jest pierwszym rokiem wdrażania reformy edukacji. Z dniem 1 września przestał istnieć Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słupi, który przekształcił się w ośmioklasową szkołę podstawową. Nowy rok szkolny powitali uczniowie oddziałów przedszkolnych, klas od I do VI i po raz pierwszy uczniowie klas siódmych. Uczniowie gimnazjum będą kontynuowali naukę jako uczniowie gimnazjum. Następnie Pani dyrektor przedstawiła wychowawców oraz nauczycieli poszczególnych przedmiotów, dokonała przydziału izb lekcyjnych.
Podjęcie nauki w pierwszej klasie jest ważnym momentem w życiu każdego dziecka. Czeka ono na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej. I właśnie w tym momencie wychowawczyni klasyI – Pani Anna Sędkowska zaprosiła na środek sali gimnastycznej swoich uczniów, którzy na flagę szkoły złożyli ślubowanie. Ten moment stanowił przeżycie nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców i pozostałych zgromadzonych.
Następnie Pani dyrektor Aneta Klimczyk uroczyście pasowała dzieci na uczniów, przyjmując ich w ten sposób do szkolnej rodziny. Na pamiątkę tej uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek od Pani dyrektor. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na pierwszym szkolnym świadectwie.
Na koniec zabrali jeszcze głos zaproszeni Goście, którzy życzyli nam wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym, wytrwałości w osiąganiu wymarzonych wyników w nauce.
Pani dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie, życząc uczniom sukcesów w nauce, a pozostałym i sobie efektywnej pracy, a także owocnej i zgodnej współpracy.
Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swymi wychowawcami.
Lato czeka!
Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły upragnione wakacje, czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom, Pracownikom oraz Sprzymierzeńcom naszej szkoły składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę oraz życzymy by tegoroczne wakacje były ciekawe, ciepłe i radosne. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i dobrze bawcie w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach, nad jeziorami. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci, jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu, przy pięknej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Powróćcie w nowym roku szkolnym pełni humoru, z zapasem sił do nauki i pracy, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań.
Do zobaczenia!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Nareszcie! Doczekaliśmy się ostatniego dnia roku szkolnego 2016/2017. Jeszcze tylko świadectwa i upragnione wakacje. Ale po kolei. O godzinie 11.00 spotkaliśmy się na sali gimnastycznej: uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście, których serdecznie powitała nasza pani dyrektor - Aneta Klimczyk - gospodyni dzisiejszego spotkania. Gromkimi brawami przywitaliśmy: wójta Gminy Słupia - pana Mirosława Matulskiego, przewodniczącego Rady Gminy - pana Marka Pięcka oraz przewodniczącą Rady Rodziców - panią Agatę Truszyńską. Na początku pani dyrektor podziękowała wszystkim za owocną pracę w roku szkolnym 2016/ 2017 oraz przedstawiła zarys tego co nas czeka od września. Przede wszystkim zniknie nazwa naszej szkoły - Zespół Szkół Ogólnokształcących. Staniemy się tylko Szkołą Podstawową. Obecni szóstoklasiści z podstawówki od września zaczną naukę w klasie siódmej. Według zmienionej podstawy programowej po wakacjach zaczną zdobywać wiedzę uczniowie klas I, IV oraz VII wydłużonej podstawówki. Gimnazjaliści z obecnej klasy I i II bedą jeszcze kontynuowali naukę w gimnazjum, które zostanie całkowicie zlikwidowane. To nas czeka. Wracajmy jednak do dnia dzisiejszego. Teraz głos pani dyrektor przekazała pani Marzenie Reczulskiej - wychowawczyni klasy III gimnazjum. Po wejściu pocztu flagowego, odśpiewaniu hymnu narodowego nastąpiło złożenie ślubowania przez uczniów klasy III G. Po wyjściu pocztu nastapiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem, które otrzymali Ania Chmurska i Hubert Supera. Potem świadectwa, pamiątkowe dyplomy z rąk pani dyrektor i pana wójta odebrali pozostali gimnazjaliści. Otrzymali oni również drobne upominki od swojej pani.
Nasi absolwenci:
Emil Byczkowski
Kamil Byczkowski
Agata Chmurska
Ania Chmurska
Adam Grabowicz
Adrian Graszka
Adrian Kostrzewa
Mikołaj Krawczyk
Miłosz Kroc
Jakub Królikowski
Paweł Meszka
Krystian Rutkowski
Jakub Salamon
Hubert Supera
Roksana Szychowska
Ania Zielińska
Teraz nasi już absolwenci mogli odpocząć. Nastąpiło wręczenie pozostałych świadectw z wyróżnieniem oraz dyplomów pani dyrektor za aktywne czytelnictwo, udział w życiu klasy i szkoły oraz za udział w konkursach, zawodach, olimpiadach. Wręczono również nagrody za udział w konkursach: plastycznym - Reymontowska wieś oraz wiedzowym - pożarniczym. Swoje nagrody odebrała również Julia Maciejak za konkurs plastyczny "Bezpieczeństwo na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa". Teraz ponownie zabrali głos absolwenci, prezentując krótką część artystyczną, dziękując nauczycielom za wszystko. Były buziaki i słodkości. Potem absolwenów pożegnali ich koledzy z klasy IIG. Wręczając im drobne upominki, życzyli sucesów w nowej szkole. I to by był koniec. Jeszcze nasi dostojni goście pogratulowali nam wyników i życzyli udanych i bezpiecznych wakacji. A teraz szybciutko do swoich klas na spotkanie z wychowawcami i po resztę świadectw. I nareszcie - wakacje!
Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu
Iść do szkoły sukces wielki!
Ale, żeby tak się stało, wiele osób pracowało….
Teraz, nasze drogie panie, czas na wielkie dziękowanie.Dziękujemy wszystkim wkoło, że codziennie byli z nami.
Że uczyli czym się najeść, jak się umyć i jak kłaniać, i skakania i biegania.Dziękujemy stołom, ławkom, wszystkim kątom i zabawkom.
Wszystkim książkom z obrazkami, że wciąż były razem z nami.Dziękujemy Wszystkim gościom i żegnamy się z radością.
Dokładnie w samo południe na sali gimnastycznej spotkały się dzisiaj przedszkolaki i dzieci z "zeróweczki", ich wychowawczynie, rodzice i nasza pani dyrektor - Aneta Klimczyk, by uroczyście zakończyć rok szkolny 2016/2017. Na początku dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną. Śpiewały piosenki, pięknie recytowały wierszyki o letniej, wakacyjnej tematyce. Na koniec dzieci z "zerówki" zaśpiewały piosenkę opowiadajacą o zakończeniu przedszkola. Od września będą już bowiem uczniami klasy I. Następnie pani dyrektor wręczyła wszystkim przedszkolakom pamiątkowe dyplomy, książeczki i coś słodkiego otrzymał każdy z nich od swojej pani wychowawczyni. Rodzice dziękując wychowawcom wręczyli kwiaty i upominki. Na zakończenie pani dyrektor życzyła naszym najmłodszym kolegom i ich rodzicom miłych i bezpiecznych wakacji.
Maluchom życzymy udanych wakacji!
Uroczystość przygotowały panie: Elżbieta Markowicz, Elżbieta Rosa i Elżbieta Zielińska.
Dzień Europejski
Dzisiaj spotkaliśmy się na sali gimnastycznej w celu przybliżenia tematyki Unii Europejskiej; poszerzenia wiedzy o wybranych państwach należących do Unii Europejskiej; zapewnienia uczniom atrakcyjnego, aktywnego, kulturalnego i pożytecznego spędzenia wspólnych chwil w szkole; zaprezentowania umiejętności, talentów, efektów wspólnej pracy – na forum szkoły.
Uczniowie mieli czas na przygotowanie się do obchodów tego dnia. Ustalono, że każda klasa zaprezentuje jeden wybrany losowo kraj Unii Europejskiej. Uczniowie przygotowując się do prezentacji poznali historię, flagę, najważniejsze miasta i rzeki, hymn, zabytki, ciekawostki, znane postacie lub wydarzenia historyczne; jak również kulinaria, czy muzykę charakterystyczną dla wylosowanych krajów.Uroczystość rozpoczęliśmy od wysłuchania hymnu Unii Europejskiej i od wniesienia jej flagi, wykonanej przez uczniów klasy IIIG. Następnie Iza i Kuba w roli prezenterów poprowadzili dalszą część. Najpierw były wierszowane zagadki dotyczące krajów Unii. Wszyscy wspaniale odgadywali o jakie państwa chodzi. A potem występowała każda klasa, prezentując swoje dokonania. Klasa IV wylosowała gorącą Hiszpanię. Uczniowie brawurowo zaprezentowali taniec do utworu "Desposito" Luisa Fonsi wg własnej choreografii. Klasa V śwetnie zatańczyła tradycyjny taniec włoski - tarantellę. Z kolei klasa VI świetnie bawiła się przy niemieckiej piosence dla dzieci. Klasa I G wspaniale zaprezentowała tradycyjny taniec grecki "Grek Zorba". IIG wylosowała nasz piękny kraj. Zaskoczyli nas trochę, wykonując parodię piosenki Sarsy "Naucz mnie" - Pomidorowa. Ale byli świetni. No i przyszedł czas na klasę IIIG, która wylosowała Francję. To co zobaczyliśmy zrobiło na nas wszystkich piorunujące wrażenie. Chłopcy cudownie, leciutko wcielili się w postacie tancerek z kabaretu Moulin Rouge tańcząc kan - kana. Uśmialiśmy się do łez. Ale brawo chłopcy za pomysł! Każdemu występowi towarzyszyła prezentacja multimedialna o danym kraju, wykonana przez uczniów. Cudownie spędziliśmy ten czas. Wiele się dowiedzieliśmy. Szkoda, że tak szybko upłynął czas. Ale to nie wszystko. W klasach czekały na uczniów przygotowane w domu przez ich rodziców tradycyjne dania, gotowe do spożycia.
Uroczystość przygotowała pani Katarzyna Kowalska.
Dzień Mamy i Taty
Rodzice. Te słowa znaczą więcej, niż inne. Kojarzą się przecież z kimś, kto jest zawsze przy dziecku choćby było wyjątkowym ancymonem. Ciepli i serdeczni, czasem wymagający, ale mimo wszystko kochający nad wyraz swe pociechy. Nie sposób wymienić wszystkich określeń czy słów, którymi można by zdefiniować wzajemną miłość jednych i drugich. Uczucia można okazywać wszędzie oraz w różny sposób, jednak kiedy zbliża się 26 maja, a potem 23 czerwca, serca biją szczególnie mocno, gorliwie i świątecznie.
Na dzień dzisiejszy przypadła w naszej szkole uroczysta akademia związana z Dniem Mamy i zbliżającym się Dniem Taty. Z tej okazji dzieci pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowały montaż słowno-muzyczny.
Zaproszono rodziców. Przed tym zacnym gronem mali aktorzy zaprezentowali się świetnie, tworząc w tak zacnym dniu wzruszającą atmosferę. Zebrana publiczność była dumna ze swoich pociech. Występujące dzieci wzbudziły wzruszenie i emocje, niejednokrotnie uwidoczniły się łzy szczęścia. Na koniec rozbrzmiało zaśpiewane z całego serca dla wspaniałych mam i tatusiów „Sto lat”.
Po części artystycznej dzieci w szczególny sposób okazały wyrazy miłości, szacunku i wdzięczności. Obsypały rodziców kwiatami z bibuły, laurkami, serduszkami, świecami i buziakami, które przecież nic nie kosztują.
Ale nie był to jeszcze koniec. Na wszystkich zebranych czekała bowiem niespodzianka. Oto wjechały dwa wielkie ciasta wraz z zapalonymi fajerwerkami. Te słodkości były przede wszystkim dla rodziców, ale i dzieci też miały radochę. W miłej atmosferze szybko upłynął czas.
Uroczystość przygotowały panie: Elżbieta Markowicz i Elżbieta Zielińska, Elżbieta Rosa, Ewa Filipek, Małgorzata Kmieciak i Aneta Kłąb oraz Anna Sędkowska. Ciasta i wafelki, które służyły jako talerzyki ufundowało SKO.
Dzień Dziecka - Dzień Sportu Szkolnego
Bądź dzieckiem jak najdłużej.
Jak dziecko baw się, śmiej!
I kochaj tak jak dziecko.
I serce dziecka zawsze miej!
Dzień Dziecka to święto wyjątkowe, bo obchodzą je i małe, i duże dzieci, które już dawno wkroczyły w dorosłe życie. Rodzice i dziadkowie zapewniają pociechom różne niespodzianki i rozrywki, również szkoły nie pozostają dłużne wychowankom i rozpieszczają je na swój sposób. Oto, jak ten dzień celebrowany był w naszej szkole.
Na początku spotkaliśmy się w swoich klasach. Nasi wychowawcy nie zapomnieli złożyć nam życzeń, by potem zapoznać nas z harmonogramem dnia. Losowaliśmy składy drużyn do turnieju piłkarskiego, wymyślaliśmy nazwy dla nich i uzgadnialiśmy, kto się nami będzie opiekował. Potem szybciutko przebraliśmy się w stroje sportowe i poszliśmy na boisko szkolne. Najpierw odbyły się kolejne Mistrzostwa ZSO w Biegach Przełajowych na specjalnie przygotowanej trasie wokół szkoły, w sześciu kategoriach. Zawody dobrze przygotowane poszły szybko i sprawnie. Po każdym biegu nastepowało wręczenie medali i nagród dla wszystkich uczestników. A oto wyniki:
Chłopcy gimnazjum Dziewczęta gimnazjum
1m. - Jakub Salamon 1m. - Agata Chmurska
2m. - Adrian Kostrzewa 2m. - Alicja Mikina
3m. - Hubert Chmurski 3m. - Karolina Duda
Chłopcy SP klasy IV-VI Dziewczęta SP klasy IV-VI
1m. - Bartek Kazimierski 1m. - Sylwia Fontańska
2m. - Kuba Kostrzewa 2m. - Amelia Kostrzewa
3m. - Szymon Sobieszek 3m. - Marta Kowara
Chłopcy SP klasy I - III Dziewczęta SP klasy I - III
1m. - Adam Gamoń 1m. - Weronika Sobieszek
2m. - Paweł Chmurski 2m. - Lidka Supera
3m. - Antek Dziąg 3m. - Natalia Freliga
Na koniec pobiegły przedszkolaki. Tu nie liczyły się miejsca, tylko dobra zabawa. Gratulujemy tym, którzy znaleźli sie na podium, jak również tym co biegi ukończyli. Brawo!
Teraz czas na turniej Drużyn Niespodzianek. Dlaczego Niespodzianek? Ponieważ drużyny były dobirerane losowo. Mecze trwały 2x7 min. W rolę sędziów wcielili się nasi absolwenci: Kacper Gamoń i Przemek Fontański. Chłopcy - duże dzięki. A oto wyniki:
Kategoria klas I-III SP
Im. Ace Pajace
IIm. Super Dzieciaki
IIIm. Niepokonani
Kategoria klas IV-VI SP
Im. Lekko Spoceni
IIm. Smerfy w opałach
IIIm. Uprani w Perwolu
Kategoria Gimnazjum
Im. Coco Dżambo
IIm. Polskie Janusze
IIIm. Cebulaki
Uczniowie, którzy nie grali mogli porzucać sobie piłkę do kosza korfballowego, poskakać na skakance, pokręcić hula-hopem. O nasze brzuszki zadbały mamusie, które przygotowały nam pyszne zapiekanki. Na koniec odbył się podsumowujący apel. I znowu - co fajne, to szybko się kończy!
Koordynatorem zawodów była pani Monika Otyńska. Opiekę nad uczniami sprawowali wszyscy nauczyciele.
Wycieczka przedszkolaków
Dzień może nie zapowiadał się ładnie. Od rana pogoda nie dopisywała. Ale dopisywały humory naszych najmłodszych członków społeczności szkolnej. Cieszyli się oni na myśl o czekajacej ich wycieczce. Dla niektórych był to pierwszy tak długi wyjazd bez mamy. Tym większe należą im się oklaski, że wytwali, nie płakali i radośnie się bawili. A gdzie? Pojechali do Tomaszowa Mazowieckiego do Parku Linowego. To propozycja dla miłośników prawdziwej przygody! Rodzinny Park Linowy oferuje dla zwiedzających wiele atrakcji. Przede wszystkim teren. Długość trasy wynosi ponad 600 metrów. Wydaje się mało? Nic bardziej mylnego! Całą drogę przebywacie bowiem w zawieszeniu między niebem a ziemią, a to nie jest wcale takie łatwe. Organizatorzy zapraszają alpinistów w każdym wieku. Dla naszych przedszkolaków przygotowano MADAGASKAR – plac zabaw z lekką i przyjemną trasą składającą się z ośmiu przeszkód. Przeszkody na trasie to:zygzaki, lina Tarzana, złośliwe drabinki, sieć pająka, deskorolka, sople, mostek, zjazd w beczce. Napięcie nie spadało ani na minutę! Kiedy dziewczynkom znudziło się wspinanie – mogły zająć się gotowaniem w specjalnie dla nich przygotowanym domku. Poza tym na małych zdobywców czekały jeszcze poszukiwania szczątków dinozaurów czy zabawa w dmuchanym zamku. Fajnie było! Tylko szkoda, że tak krótko!
Naszymi milusińskimi opiekowały się panie: Elżbieta Rosa, Aneta Kłąb, Elżbieta Markowicz i Elżbieta Zielińska.Pomagały im mamusie - panie: Agnieszka Gamoń, Agnieszka Sobieszek, Monika Małkus.
Konkurs czytelniczy
Pani Małgorzata Kmieciak i Anna Sędkowska były organizatorkami konkursu czytelniczego dla uczniów z klas I - III "Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?". Uczniowie po feriach wielkanocnych otrzymali wykaz 20 wierszy, z którymi musieli się zapoznać, chcąc wziąć udział w konkursie.
29 maja odbył się konkurs. Składał się z trzech etapów.
Etap I – wykazanie się znajomością tytułów wierszy Juliana Tuwima – udział 9 uczniów;
Etap II – rozpoznawanie tytułów wierszy na podstawie cytatów i rekwizytów - udział 5 uczniów, którzy osiągnęli najwyższą liczbę punktów w etapie I;
Etap III – wykazanie się znajomością treści wierszy (bohaterów, sytuacji, zdarzeń)
Wynik:
I m. Zofia Rosa kl. III
II m. Zofia Szczepaniak kl. I
III m. Mateusz Kozłowski kl. III
Konkurs odbywał się przy udziale publiczności składającej się z pozostałych uczniów kl. I – III. Uczestników konkursu oceniała Komisja w składzie: mgr Małgorzata Kmieciak, mgr Anna Sędkowska. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez SKO.
Wycieczka - Farma iluzji
Dzisiaj uczniowie z klas I - III oraz chętni z klasy IV udali się na wyczekiwaną wycieczkę na Farmę Iluzji do Mościsk w gminie Trojanów. Podróż trwała długo, ale czekające na dzieciaki atrakcje były tego warte. Na początku przywitał ich lewitujący kran - ciekawa fontanna. Z kranu, który nigdzie nie był podłączony leciała woda, Potem nasi mali turyści wzięli udział w lekcji iluzji na wesoło. Pani przewodniczka pokazywala różne sztuczki i wyjaśniala na czym one polegają, odkrywała więc przed nimi rombka tajemnicy świata iluzji. A potem odkrywali tajemnice iluzji sami min: w pokoju Amesa, labiryncie luster, latającej chacie tajemnic, magicznym domku, zakręconym domku, tunelu zapomnienia. Wrażeń było co niemiara. Przejście wilkinowym labiryntem nie sprawił dzieciakom większej trudności, ale odnalezienie w nim wskazówek koniecznych do rozwiązania zagadki - to już było spore wyzwanie dla niektórych. Przez chwilę czuli się jak w krainie krasnoludków, kiedy dotarli do olbrzymich krzeseł. Odbyli również emocjonującą przeprawę tratwami na drugi brzeg. Dużo frajdy sprawiła im zabawa na placu zabaw. Mali podróżnicy, pełni humoru, póżnym wieczorem wrócili do domu.
Opiekę nad małymi podróżnikami sprawowały panie: Anna Sędkowska, Malgorzata Kmieciak, Aneta Kłąb i Elżbieta Rosa.
Spotkanie z policjantem
Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy młodszego aspiranta pana Huberta Sobieszka - naszego dzielnicowego oraz panią aspirant Agnieszkę Białkowską z Komendy Miejskiej w Skierniewicach. Wraz z nimi przybyły pani Ania i pani Julia z Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Łodzi, które przeprowadziły w dwóch grupach - najmłodsi uczniowie i pozostali - prelekcje na temat "Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat dzieciaka i Loco przygody w sieci". Przekazana w miły sposób wiedza na temat ochrony prywatności i danych osobowych oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu przyda się każdemu z nas. I chociaż niektórzy powiedzą: ale to już było, ja to wiem - to warto przypominać od czasu do czasu o zagrożeniach wynikających z korzystania z komputera, Internetu i multimediów by świadomość niebezpieczeństw wynikających z anonimowości kontaktów i podawania swoich danych była większa. Musimy też pamiętać o tym, by szanować prywatność innych. Trzeba przyznać, że nasi najmłodsi uczniowie, jak i ci starsi znają temat doskonale. Wykazali to biorąc chętnie udział w przygotowanym przez panie konkursie oraz w dyskusji. A to czy potrafią zastosować się do nabywanych wiadomości w praktyce - to zależy już od nich samych. Zasady znamy! Na koniec otrzymalismy dyplomy i broszury dla rodziców.
Zielona Szkoła
Nareszcie! Doczekaliśmy się! Wyjeżdżamy na "zieloną szkołę". Organizatorzy naszego wyjazdu - Biuro Podróży Trawers Tour z Łodzi - zadbali o to, aby atrtakcji nam nie brakowało. Na pierwszy ogień poszedł zamek w Ogrodzieńcu. Potem lekki trening przed dniem jutrzejszym - spacerek Doliną Prądnika. Wieczorem dojechaliśmy do Murzasichla, gdzie zakwaterowliśmy się w pensjonacie Halny i zjedliśmy pyszną obiadokolację. Drugi dzień to wyjazd na Słowację. A w programie: Jaskinia Bielańska - narodowy pomnik przyrody znajdujący się w Tatrach Bielskich, na północnym stoku Kobylego Wierchu i Muzeum Tanap w Tatrzańskiej Łomnicy. Niesamowite wrażenie zrobił na nas budynek muzeum. Jego fasada przypomina tatrzański szczyt. A w środku wiele przedmiotów z dziedziny botaniki, zoologii, historii, kartografii, geologii oraz etnografii. Ciekawe miejsce. Dzień trzeci również spędziliśmy na Słowacji. Odbyliśmy wycieczkę do Orawskiego Podzamku i zwiedzaliśmy Zamek Orawski. Fascynujące usytuowanie trzech budowli na 100 - metrowej skale nad lustrem rzeki Orawy wywarło na nas olbrzymie wrażenie, a niesamowite widoki pozostawiły mnóstwo niezapomnianych doznań. Wieczorem spotkaliśmy się przy ognisku, by posłuchać legend tatrzańskich w wykonaniu pani przewodnik Joanny Łabeńskiej oraz Izy i Rozalki. A potem skonsumowaliśmy pyszne, opieczone własnoręcznie nad ogniskiem kiełbaski. Czwartego dnia pojechaliśmy do Szczawnicy, a stamtąd odbyliśmy pieszą wycieczkę wzdłuż przełomu Dunajca aż do Czerwonego Klasztoru na Słowacji. Ponad czterogodzinny spacer dał się niektórym we znaki, ale widoki były tego warte. Ścieżka wiodła nas płaskim terenem tuż nad rzeką. Po drodze minęliśmy szczyt Sokolicy z charakterystyczną sosną na szczycie. Z kładki łączącej słowacką miejscowość z polskimi Sromowcami Niżnymi, po słowackiej stronie zachwycaliśmy się widokami na Trzy Korony. Stąd jest on podobno najpiękniejszy. I dzień piąty - niestety ostatni. Co nas czekało tego dnia? Oczywiście wycieczka. Tym razem do przełomu Białki. To podobno najpiękniejsze miejsce na Podtatrzu. Z monotonnej równiny sterczą dwie prawie 60 - metrowe wapienne skały, między którymi przepływa dzika, rwąca, górska rzeka, o kamienistym dnie i licznych drobnych roztokach, które niczym warkocz wplatają się w główny nurt płynącej wody. Tak, to najbardziej niezwykły przełom w Polsce. To tu nagrywany był film "Janosik". I co? Po powrocie do pensjonatu i pysznym obiadku ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Jedni już chcieli wracać, inni jeszcze z chęcią by zostali. Poźnym wieczorem witaliśmy się już z rodziną. Wyjazd był bardzo, bardzo udany. Zamieszczone zdjęcia i tak nie oddadzą piękna krajobrazów, ale obejrzyjcie i żałujcie, że was z nami nie było! Zdjęcia panoramiczne są autorstwa Nikoli Dobrowolskiej.
Naszą 45 osobową, wesołą gromadką wspaniale opiekowały się panie: Aneta Klimczyk, Małgorzata Supera, Małgorzata Kmieciak i mama ucznia pani Małgorzata Masłocha.
I Mini Konkurs Recytatorski
W dniu 8 maja 2017 r. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował po raz pierwszy "Mini Konkurs Recytatorski’’. Był on przeznaczony dla najmłodszych dzieci ze szkół z terenu gminy Słupia. W konkursie uczestniczyło 17 dzieci. Komisja w składzie Anna Mozga, Karolina Szymczak i Aneta Topolska po wysłuchaniu i ocenie uczestników konkursu przyznała nagrody. Bardzo nam miło, ponieważ w gronie laureatów znaleźli się nasi "zerówkowicze".
I miejsce zajęły Gabriela Krychniak i Weronika Nockowska
II miejsce zajęła Nikola Stefaniak
III miejsce zajął Sebastian Miler
Wyróżnienie otrzymała Nikola GalińskaW konkursie udział wzięli również Jagoda Kamieniarz i Kacper Skoneczny.
Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i upominki. Dodatkowo każde dziecko zostało nagrodzone książeczką i dyplomem za udział. Gratulujemy zwycięzcom i ogromne brawa dla wszystkich dzieci.
XXXVII Mały Konkurs Recytatorski
W dniu 4 maja 2017 r. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował gminne eliminacje XXXVII Małego Konkursu Recytatorskiego. Do niełatwego konkursu przystąpiło 19 uczniów z terenu gminy Słupia. Komisja w składzie Ewa Szcześniak, Ewelina Stefaniak i Karolina Szymczak po wysłuchaniu i ocenie uczestników konkursu, przyznała nagrody. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Kategoria I klasy I-II
I miejsce - Zofia Szczepaniak z kl. I
Wyróżnienie - Natalia Freliga z kl.IIKategoria II klasy III-IV
I miejsce - Zuzanna Chmurska z kl.IVKategoria III klasy V-VI
II miejsce - Antoni Szczepaniak z kl.VIKategoria - Gimnazjum
I miejsce - Izabela Supera z kl. IIGLaureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz upominki. Pozostałym uczestnikom wręczono również dyplomy i upominki za udział. Naszą szkołę reprezentowali także: Lidka Supera z kl. III, Julia Maciejak z kl, V, Patrycja Perzanowska z kl.IG, Ania Zielińska z kl. IIIG. Zwyciężcom gratulujemy i uczestnikom także. Brawo!
Zdobywcy pierwszych i drugich miejsc zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które odbyły się 16.05.2017 r. w CEKiS w Skierniewicach. Nasi uczniowie pięknie się zaprezentowali, ale otrzymali tylko dyplomy uczestnictwa i książki. Kochani! Serdeczne podziękowania za udział w konkursie. To też zaszczyt reprezentować szkołę na tym szczeblu. Gratulacje!
Konkurs plastyczny "Reymontowska wieś"
Z okazji urodzin Władysława Stanisława Reymonta GOKiS w Słupi zorganizował gminny konkurs plastyczny "Reymontowska Wieś’’. Przeznaczony on był dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Praca miała przedstawiać wizerunek dawnej wsi, zawarty w książce "Chłopi" tegoż pisarza. Na konkurs na etapie szkolnym wpłynęło sporo prac. Najbardziej pomysłowe przesłano na etap gminny.
Uczniowie naszej szkoły zajęli bardzo wysokie miejsca.
I miejsce zajął Filip Rosa z kl. IV
III miejsce zajęli Jakub Kowara z kl. IV i Marta Kowara z kl.VI
Przyznano również wyróżnienie Wojciechowi Gamoniowi z kl.VI
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie