• Opis projektu

• Realizatorami programu „Dla Niepodległej” są nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Słupi. Adresatami są uczniowie klas I –VIII SP i III G. Dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego będą uczestniczyć w wybranych  wydarzeniach z programu.  Program „Dla Niepodległej” ma na celu oprócz uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, wprowadzić uczniów w świat wartości, ucząc jednocześnie szacunku do własnej kultury i języka ojczystego. Kształtować będziemy przywiązanie do symboli narodowych, dziedzictwa poprzednich pokoleń. Wzmacniać także będziemy poczucie tożsamości narodowej, przywiązania do historii i tradycji narodowych oraz rozwijać zainteresowania i pasje uczniowskie. Zakładamy, że planowane działania w ramach tego programu będą poszerzać wiedzę uczniów, angażować emocje dzieci i kształtować postawy (umiejętności kluczowe) społeczne i obywatelskie u młodzieży.

W realizację programu włączeni będą wszyscy pracownicy szkoły i społeczność lokalna. Tematyka programu  będzie realizowana  na obowiązkowych zajęciach edukacyjnych oraz podczas zajęć pozalekcyjnych. Działania będą:

• rozwijały zdolności twórcze, plastyczne, muzyczne uczniów,
          • wzbogacały wiedzą historyczną, geograficzną, etnograficzną,
          •  wyposażały w umiejętności pracy w grupie, autoprezentacji, mediacji.

Program będzie realizowany metodami aktywnymi. Wszystkie realizowane działania będą dokumentowane  w postaci: zdjęć, filmów, opisów, rysunków  i innych wytworów prac dziecięcych. Dokumentacja ta zostanie przedstawiona na wystawie 9 listopada 2018 r.

Zadania do wykonania:

• Konkurs plastyczny – Symbole państwa polskiego:

- godło państwa polskiego

- flaga państwowa

• Konkurs plastyczny – kolaż ,,NIEPODLEGŁA’’
          • Opracowanie „Kodeksu patrioty” / Ułożenie Alfabetu współczesnego patriotyzmu/
          • Wybitni Polacy – wykonanie albumu z kart przygotowanych przez uczniów
          • „Radosna Biało- czerwona”- udekorowanie szkoły barwami narodowym

- Wykonanie czerwonych wycinanek łowickich

- wykonanie  białoczerwonych kwiatów

• Wykonanie biało - czerwonych kotylionów
          • Konkurs poetycki ,,Ukochana niepodległość”, Ułożenie wiersza