• Egzamin Ósmoklasisty

• 14, 15 i 16 maja to czas sprawdzania wiedzy i umiejętności po szkole podstawowej.

Nasi uczniowie w pełnej gotowości. Powodzenia!

• Eliminacje Gminne do XLIII Małego Konkursu Recytatorskiego.

• 13 maja  odbyły się eliminacje gminne do XLIII Małego Konkursu Recytatorskiego.Odbyły się cztery kategorie:
            Kategoria I : klasy I-II
            Antoni Cichal-uczeń z klasy II zdobył I miejsce,Julian Kozłowski-uczeń z klasy II zdobył III miejsce i Michalina Winciorek
            -uczennica z klay I otrzymała wyróżnienie
            Kategoria  II  :  klasy  III-IV
            Hanna Kamieniarz -uczennica z klasy III zdobyła II miejsce, Lena Fontańska -uczennica z klasy III zdobyła III miejsce
            Kategoria III  :  klasy  V-VI
            Jagoda Kamieniarz- uczennica z klasy VI zdobyła I miejsce, Michalina Mularczyk uczennica z klasy VI otrzymała wyróżnienie
            Kategoria IV  :  klasy VII-VIII
            Agata Rymarczyk-uczennica z klasy VIII zdobyła II miejsce,Lena Marat uczennica z klasy VIII, Michał Kozłowski, Sara Majewska uczniowie z klasy VII otrzymali wyróżnienie.
            Wszystkim serdecznie gratulujemy 🙂 🙂 🙂

• Mała Piłkarska Kadra Czeka

• 10 maja reprezentacja  naszej szkoły zajęła III miejsce w turnieju piłkarskim :  Mała Piłkarska Kadra Czeka, który odbył się na boisku gminnym w Słupi.

Gratulacje!

• Dzień Bibliotekarza i Biblioteki

• 8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.
            Z tej okazji dzieci oddziałów przedszkolnych z naszej szkoły wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Słupi, aby w ten sposób uczcić święto Pań Bibliotekarek, docenić Ich pracę i złożyć życzenia. Dzieci zwiedziły bibliotekę, poznały pracę bibliotekarza, otrzymały zakładki do książek i słodki upominek. Na koniec obejrzały bajkę i podziękowały Paniom za miłe spotkanie.
            Wizyta w bibliotece dostarczyła przedszkolakom wielu przyjemnych wrażeń i pewnie długo będą o niej pamiętać.

• Dzień Strażaka

• "Bije dzwon na alarm, już spieszą strażacy, czasem w nocy, ze snu, czasem w dzień - do pracy. Spieszą na ratunek: tam płonie zagroda! Gra trąbka - a czerwień lśni na samochodach. Pierwsi są na miejscu, choćby szmat był drogi pryska woda z węża, syczy żar i ogień".

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Już w przedszkolu dzieci wiedzą, kim jest Strażak, w jaki sposób pomaga innym oraz jak bardzo ważna, niebezpieczna i odpowiedzialna jest jego praca. Dzieci pamiętają o Strażakach, doceniają ich trud, życzą Strażakom wytrwałości i spokojnej służby.